Мы работаем с 9.00 до 19.00 (Вс-выходной)

+38 (050) 352-19-97                  Киевская обл.

+38 (097) 670-76-79                  Буча

+38 (093) 750-16-61                  ул. Тарасовская 32

paket.net.ua@gmail.com        

Що таке шовкографія?

Шовкографія як метод нанесення малюнку був відкритий ще до нашої ери, тому цей вид поліграфічного друку вважається класичним, найдавнішим і найбільш практичним.


Шовкографія, це один з різновидів друку, в основі якого нанесення фарби на поверхню (матеріал) відбувається методом продавлювання через трафаретну форму. В свою чергу трафарети виготовлялись з тканин шовку, що власне і дало назву цій технології.


З самого початку відкриття (і по сьогодні) шовкографію використовували в основному для створення художніх творів. Так для довідки відомий американський метець лемківського походження Е́нді Во́ргол свої шедеври створював за допомогою шовкографії (для прикладу один з відомих його малюнків).


А з часом шовкографією, або шовкотрафаретним друком стали наносити зображення на будь-яку плоску поверхню будь якого матеріалу: дерево, скло, тканина, пластик, тощо. На сьогодні методом шовкографії виготовляють сувенірні ручки, блокноти, візитівки. Наносять яскраві малюнки на футболки, куртки, бейзболки. Виконують друк на поліетиленових пакетах, палатках, тентах, тощо...


Є приклади коли виготовлення друковано продукції можливе лише за допомогою шовкографії, так наприклад виконати вибіркова лакування, об'ємне зображення, друк сріблом або позолотою.

Універсальність та запитуваність шовкографії зробили цей метод типографічного друку досить поширеним та популярним. За таких умов шовкографія еволюціонувала в окрему економічну галузь. На сьогодні асортимент фарб, розчинників, добавок, пігментів, допоміжних хімічних засобів, обладнання, тощо є неосяжним. А в останні дисятиліття шовкографія дає розвиток окремій гілці в галузі інформаційних технологій: створюються плагіни, додатки, розширення для графічниї редакторів що використовуються в процесі допечатної підготовки трафаретного друку.


Але однією з основних перевах методу шовкографії є його простота і ефективність. Поєднання таких якостей залишають за шовкодруком популярність серед споживачів, і відповідно гарантують розвиток цієї технології як такої.


Типографія paket.net.ua є класичним прикладом використання шовкографії для якісного друку. Ми друкуємо на замовлення, ми друкуємо на поліетилені, ми друкуємо на папері, ми друкуємо на пакетах. Ми виготовляємо персональні логотипи на пакетах, ми друкуємо рекламу на пакетах, ми просто друкуємо на пакетах.